Strategia organizacji w dziedzinie szkolenia i rozwoju

W dzisiejszych czasach, kiedy konkurencja jest tak silna, gospodarka rynkowa stawia wysokie różnorodne wymagania, a zasadnicze znaczenie ma zespół ludzi, niezbędne jest posiadanie i wprowadzanie przez firmę strategii w obszarze zarządzania personelem. Zadania działu personalnego to już nie tylko administracja i płace, ale przede wszystkim realizowanie określonej polityki w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. To pracownicy, postrzegani dzisiaj jako najcenniejsze zasoby organizacji, decydują o zdobyciu przewagi konkurencyjnej na rynku, a firmy poprzez kontrolę „jakości” zatrudnianych pracowników oraz skuteczne zarządzanie nimi wpływają na swoją pozycje w otoczeniu. Dział personalny oparty na potrzeby i oczekiwania pracowników, pomagający w utrzymaniu stabilnego poziomu zatrudnienia w firmie, odpowiedzialny za reagowanie na bieżące problemy, staje się inicjatorem najważniejszych zmian w firmie.

W poniższym rozdziale zaprezentuję strategię opisywanej organizacji w dziedzinie szkolenia i rozwoju. W tym celu opiszę % przebieg procesu szkoleniowego oraz przedstawię cele polityki szkoleniowej.          

 1.Przebieg procesu szkolenia

Wychodząc z założenia, że sukces firmy zależy od jej pracowników, a kompetencje personelu budują kompetencje firmy, za cel wszystkich działań podejmowanych przez dział ds. szkoleń przyjęto podnoszenie poziomu kwalifikacji i umiejętności pracowników. Za priorytetowy obszar kompetencji uznano zarówno techniki „miękkie”, jak i kompetencje, rozumiane jako konkretna wiedza merytoryczna w zakresie oferowanych produktów oraz ogólna wiedza dotycząca specyfiki rynku, na którym firma funkcjonuje[1].

[1] Rozdział został opracowany na podstawie analizy przedsiębiorstwa, którego nazwa objęta jest tajemnica informacji.

cdn.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s